Korpilahden Pyrinnön D-nuoret pelaavat Keski-Suomen maakuntasarjaa.

Lisätietoja harjoituksista ja yhteyshenkilöistä osoitteesta http://pyrinto.yhdistysavain.fi/joukkueet/

Lisää inokkaita junnuja otetaan riemulla vastaan!

Laji Lentopallo
Kotipaikka Korpilahti
Sarja Keski-Suomen maakuntasarja
Jäseniä 29
Joukkue on avoin uusille pelaajille. Katso joukkueen ilmoitus pelaajapörssissä.
Perttu ilmoittautui in

Työreissussa

Ari

Tässä otteluohjelmaa...

Ottelut (kenttä 1)
Lohko A
9:30 JyLe äijät - PetPet (Leppä)
10:30 JyLe / Leijonat - Leppä (PetPet)
11:30 PetPet - JyLe / Leijonat (Jyle/Äijät)
12:30 Leppä - JyLe äijät (Jyle/Leijonat)
13:30 PetPet - Leppä (Jyle/Äijät)
14:30 JyLe äijät - JyLe / Leijonat (Leppä)
Lohko C
15:30 JyLe / Tiikerit - Pvjonnet (Järjestäjä)
16:20 Ploki - JyLe / Tiikerit (Järjestäjä)
17:10 Hakkurit - Ploki (Järjestäjä)
18:00 Pvjonnet - Hakkurit (Järjestäjä)
18:50 Hakkurit - JyLe / Tiikerit (Järjestäjä)

Ottelut (kenttä 2)
Lohko B
9:30 JyLe karpaasit - JSP Weljenpojat (Tacot)
10:30 JSP Siskot - Tacot (JSP Weljenpojat)
11:30 JSP Weljenpojat - JSP Siskot (Jyle Karpaasit)
12:30 Tacot - JyLe karpaasit (JSP Siskot)
13:30 JSP Weljenpojat - Tacot (Jyle Karpaasit)
14:30 JyLe karpaasit - JSP Siskot (Tacot)
Lohko C
15:30 JyLe / Pantterit - Hakkurit (Järjestäjä)
16:20 Pvjonnet - JyLe / Pantterit (Järjestäjä)
17:10 JyLe / Tiikerit - JyLe / Pantterit (Järjestäjä)
18:00 JyLe / Pantterit - Ploki (Järjestäjä)
18:50 Ploki - Pvjonnet (Järjestäjä)

Lue loput viestit

Yhteystiedot

Tytöt:

Joukkueenjohtaja: Outi Lehtonen, outleht(at)gmail.com, 044 978 1961

Valmentaja: Meea Heinonen, meea.heinonen95(at)hotmail.com, 044 204 2828

Valmentaja: Jere Järvinen, jarvinen97(at)outlook.com, 040 743 6679

Valmentaja: Mona Veijalainen, monahenrika73(at)gmail.com, 044 3677 9177

 Pojat:

Joukkueenjohtaja: Mirva Korhonen, mirva.korhonen(at)gmail.com, 050 346 0804

Valmentaja: Päivi Ikkala, paivi.ikkala(at)pp1.inet.fi, 040 577 9304

Valmentaja: Ari Korhonen, ari.t.korhonen(at)gmail.com, 040 735 9718

89856 1503385286 display